WRESZCIE! Biskupi przyjęli „Wytyczne pastoralne do adhortacji «Amoris laetitia»”

epi„Nowe impulsy duszpasterskie” dla narzeczonych, małżonków i dla osób, które znalazły się w sytuacjach trudnych i nieregularnych – zawierają „Wytyczne pastoralne do adhortacji «Amoris laetitia»”, przyjęte w piątek przez biskupów na 379. zebraniu plenarnym KEP w Janowie Podlaskim.
Przyjęty przez biskupów dokument zatytułowano „Wytyczne pastoralne do adhortacji «Amoris laetitia»”. Bp Andrzej Czaja, przewodniczący Komisji Nauki Wiary poinformował, że tytuł wskazuje od razu na adresata „Wytycznych” – są nim polscy duszpasterze.
Bp Czaja przypomniał, że „Wytyczne” były wyczekiwane od dłuższego czasu. – U źródła tego dokumentu jest też droga, którą przebyliśmy my, biskupi, od momentu promulgacji „Amoris laetitia” do dziś – powiedział. Nazwał tę drogę „ewolucją mentalną”. – Na początku byliśmy, można tak powiedzieć, w punkcie „trzymajmy się przede wszystkim „Familiaris consortio”. Sytuacja jednak pokazuje nam, że po pierwsze „Amoris laetitia” w żaden sposób nie narusza ani doktryny, ani Kodeksu Prawa Kanonicznego, natomiast wskazuje piękną drogę wyjścia i udrażniania duszpasterstwa małżeństw i rodzin – tłumaczył przewodniczący Komisji Nauki Wiary KEP.   ⇒CZYTAJ artykuł na DEONIE. czytaj ⇒WYTYCZNE

Posted in