"Komunia na kilogramy" - nie o to chodzi...

Aleteia„Ludzie myślą, że najważniejsza jest religijność. Nie… Może być tak, że będziesz spożywać Komunię na kilogramy, a nigdy nie spotkasz Boga” – mówi o. Lech Dorobczyński OFM i tłumaczy, kiedy zaczyna się prawdziwa wiara chrześcijanina.
⇒ Przeczytaj zapis rozmowy na bardzo aktualny temat

IMG-20220501-WA00031 maja dostaliśmy wspaniałą wiadomość od naszych Przyjaciół ze wspólnoty niesakramentalnych w Łodzi: „Kochani – jak wiecie, jesteśmy na pielgrzymce w Rzymie…Abp Ryś, szepnął papieżowi do ucha, że my to niesakramentalni i Papież zatrzymał się przy nas i pobłogosławił. Powiedział: – to błogosławieństwo jest dla was, dla was szczególnie. Nie zatrzymujemy dla siebie – przekazujemy to błogosławieństwo dla Was wszystkich”.

02Po 2-letniej przerwie, mogliśmy znów powrócić do tradycyjnej Drogi Krzyżowej naszego duszpasterstwa, odprawionej po godz. 2100 w pustym, ciemnym kościele.
Rozważania przygotowane przez uczestników dotyczyły najczęściej własnych przeżyć utożsamianych z opisem kolejnych stacji Męki Pańskiej…

 

wpisRekolekcje głoszone przez ojca Dariusza Piórkowskiego pozwoliły uczestnikom otworzyć się na inne, pełniejsze przyjęcie słów Jezusa o najważniejszych przykazaniach: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
W
ysłuchaj  na naszym kanale ⇒ Niesakramentalni Bydgoszcz
Wydarzeniem rekolekcji była też wizyta bpa Krzysztofa Włodarczyka – pierwsza w 20 – letniej historii naszego duszpasterstwa…